Veľké zdravotné poisťovne rušia krytie počas vojen, nepokojov a povstaní. Znamená to, že bude vojna?

 

(Ethan Huff, Natural News) Niektorí z najväčších poskytovateľov zdravotného poistenia v USA potichu a bez akýchkoľvek fanfár menia svoje poistné podmienky na rok 2024.

Z poistného krytia vylučujú liečbu zranení a chorôb pochádzajúcich z „vojny, vyhlásenej alebo neohlásenej, nepokojov alebo povstaní“. Správajú sa, ako keby vedeli, že sa tento rok prihodí niečo zlé.

Uvedomujúc si, že krajina je na pokraji toho, čo sa zdá byť veľkým finančným kolapsom, poskytovatelia zdravotného poistenia sa pripravujú na to, aby nemuseli vyplácať nároky spojené s množstvom potenciálnych nešťastí.

Mnohí sa domnievajú, že by to mohlo prameniť zo sociálneho alebo ekonomického kolapsu.

„Všetci si musíte skontrolovať svoje poistné zmluvy,“ napísal na sieti X (bývalý Twitter) účet Wall Street Apes, pričom citoval osobu, ktorá pracuje v poisťovníctve v Kalifornii.

„Poistku mám v štáte Kalifornia už viac ako desať rokov. A keď som si prezeral zmluvy na rok 2024, všimol som si túto novú výnimku. Nachádza sa to v časti o výlukach a výdavkach, ktoré nie sú kryté zdravotnou poistkou Cigna pre rok 2024.

Výluky sa týkajú liečby úrazu alebo choroby, ktorá je spôsobená vojnou, vyhlásenou alebo neohlásenou, nepokojmi alebo povstaním. Toto nie je typické. Čo sa stane s mojím poistným krytím za mimoriadnych okolností?“

(Súvisiace: V roku 2022 gigant v oblasti životného poistenia OneAmerica oznámil, že po uvoľnení „vakcín“ proti Covidu-19 vzrástli výplaty životných poistiek až o 40 percent.)

Prichádza v roku 2024 vojna a veľké súženie?

Aj keď spoločnosť Cigna tvrdí, že „urobí všetko, čo bude v jej silách“, aby poskytovala služby poistencom postihnutým katastrofou, epidémiou, vojnou, nepokojmi alebo povstaním, podľa nových aktualizovaných podmienok, legálne nie je povinná to robiť.

Aktualizované pravidlá zdravotného poistenia spoločnosti United na rok 2024 znejú takmer rovnako a obsahujú výnimky pre vojnové a iné nešťastia, ktoré by sa mohli tento rok už čoskoro vyskytnúť.

 

„Nepokrývame chorobu, liečbu alebo zdravotný stav spôsobený v dôsledku vojny, vyhlásenej alebo nevyhlásenej,“ uvádza sa v aktualizovaných všeobecných poistných podmienkach poisťovne United, pravdepodobne berúc do úvahy eskaláciu situácie medzi Izraelom a jeho susedmi, ako aj medzi Ruskom a Ukrajinou.

„Cigna a United nie sú jediné poisťovne, ktoré zmenili jazyk a vylúčili vojnu zo svojho krytia,“ hovorí ďalej žena vo vyššie uvedenom videu. „Poisťovňa Hymna to urobila tiež. To vás núti zamyslieť sa, prečo to spravili?“

Účet „MarineWifeAndMom“ (@AngelaH171717) na sieti X odpovedal na vyššie uvedené video snímkou ​​svojej poistnej zmluvy, ktorá bola podľa nej zmenená nasledovne:

„2. Výluky. Nebudeme platiť za stratu alebo škodu spôsobenú:

a) ohňom

b) vojnou. To zahŕňa nevyhlásenú vojnu, občiansku vojnu, povstanie, rebéliu, revolúciu alebo akýkoľvek ich následok.

c) jadrovou reakciou, jadrovým žiarením alebo rádioaktívnou kontamináciou alebo akýmkoľvek ich následkom.“

Na to niekto s prekvapením zareagoval, že aj „oheň“ je teraz vylúčený z poistného krytia ženy, pravdepodobne preto, aby sa jej znížilo poistné a poistka tak vyzerala atraktívnejšie – teda aspoň pre netrénované oko.

„Ako nezávislý poisťovací agent,“ odpovedal ďalší komentátor, „vidím, že sa to za posledných 18 mesiacov stáva až príliš často. Zavolajte svojmu agentovi a opýtajte sa ho, prečo vám predal takúto poistku.“

Záver

Čo si myslíte? Zrúti sa systém sám do seba alebo má kolektívny Západ do svojho zničenia ešte trochu času?

Zistite viac na stránke Collapse.news.

 

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Pin It