Americký FDA povolil lekárom predpisovať ivermektín proti Covid-19. Prečo až teraz?

 

(Ethan Huff, Natural News) Nastal vzácny zlom. Americký regulačný Úrad pre lieky a potraviny (FDA) zmenil svoj predchádzajúci postoj a náhle vyhlásil, že odteraz je v poriadku, aby lekári v Spojených štátoch predpisovali ivermektín ako liek pacientom trpiacim na Covid-19.

Ashley Cheung Honold, právnik ministerstva spravodlivosti (DoJ) zastupujúci FDA, počas predkladania ústnych argumentov na pojednávaní na americkom odvolacom súde pre 5. obvod 8. augusta 2023 oznámil, že FDA teraz už „explicitne uznáva, že lekári majú právomoc predpisovať ivermektín na liečbu covidu.“

Ide o absolútny zvrat vzhľadm na to, čo všetko robil úrad FDA počas „pandémie“ – nielenže zakázal predpisovanie ivermektínu na covid, ale aj prenasledoval lekárov, ktorí sa odvážili vzoprieť sa zákazu tejto skorumpovanej federálnej agentúry.

V jednom momente FDA dokonca zosmiešňoval verejnosť za to, že verí v ivermektín, pričom nepravdivo tvrdil, že je to len „konská pasta“ pre kone a hospodárske zvieratá.

FDA zrejme počas scamdémie zabudol – možno to bola covidová mozgová hmla – že úrad schválil ivermektín na humánne použitie už v 90. rokoch 20. storočia.

„Nie ste kôň,“ napísal FDA na Twitteri 21. augusta 2021, keď sa X ešte volalo Twitter. „Nie ste ani krava. Vážne, všetci, prestaňte s tým ivermektínom.“

FDA už nikto neverí. Tento úrad je naozaj zlý vtip

Prípad predložili súdom traja na sebe nezávislí lekári, ktorí tvrdia, že FDA nezákonne zasahoval do výkonu ich lekárskeho povolania len preto, že niektorí ich pacienti mali prospech z predpísania bezpečného a účinného generického lieku invermektínu.

V roku 2022 federálny sudca zamietol pôvodný prípad, čo podnietilo žalobcov, aby sa odvolali.

„Základná otázka v tomto prípade je jasná,“ povedal odvolaciemu súdu Jared Kelson, ktorý zastupuje lekárov.

„Po tom, čo FDA schváli humánny liek na použitie, má právomoc zasahovať do toho, ako sa liek používa vo vzťahu lekár-pacient? Odpoveď je nie.“

Okrem zosmiešňujúceho tweetu z roku 2021 FDA neskôr klamal verejnosti aj tým, že nepravdivo tvrdil, že ivermektín „nie je autorizovaný na liečbu Covid-19“, aj keď užívanie liekov mimo označenia je bežné u všetkých druhov iných schválených liekov.

„FDA urobil tieto vyhlásenia v reakcii na viaceré správy o ľuďoch hospitalizovaných po samoliečbe ivermektínom určeným pre kone, ktorý bolo možné zakúpiť vo voľnom predaji bez lekárskeho predpisu,“ pokúsil sa Honold brániť FDA.

 

Honold sa ďalej pokúsil prepísať históriu tvrdením, že FDA nikdy nepožadoval, aby niekto niečo robil alebo nerobil, pokiaľ ide o užívanie ivermektínu na covid – pamätajte však, že ivermektín je v USA dostupný iba na lekársky predpis.

Na Slovensku podobne invermektín náhle zmizol z lekární. Aj keď ministerstvo zdravotníctva tvrdilo, že zakúpilo 5000 dávok, tie sa nedali nikde zohnať, dokonca ani v nemocniciach, kde lekári odmietali pacientom nasadiť ivermektín aj po ich výzvach.

„A čo vtedy, keď FDA vyhlásilo… Vážne, všetci, prestaňte s tým ivermektínom?“ spýtala sa obvodná sudkyňa Jennifer Walker Elrodová, ktorá sa vrátila k Honoldovým smiešnym tvrdeniam o obhajobe voči FDA.

„Toto vyhlásenie nie je príkaz? Keby ste dávali v škole na hodine angličtiny pozor, povedali by ste, že áno, bol to príkaz.“

Sudkyňa logikou vyvrátila tvrdenia FDA

Sudkyňa Elrodová si skutočne zaslúži pochvalu za to, že použila logiku na dekonštrukciu falošných Honoldových argumentov a tvrdení, ktoré zjavne u nej neprešli.

FDA priamo zasahoval do praxe amerických lekárov a ich zákonného práva vykonávať medicínu tak, ako to najlepšie považujú za vhodné. Tento skorumpovaný federálny úrad sa preto musí zodpovedať za svoje zločiny proti ľudskosti.

Na Slovensku to boli ministri zdravotníctva, ktorí vydávali lekárom usmernenia k liečbe pacientov s covidom a tiež sa musia zo svojich zločinov zodpovedať.

Honold na smiech odpovedal sudkyni Elrodovej, že keď FDA vydal tieto priame príkazy, boli to „len vtipy“ a údajne ich nebolo treba brať vážne.

„V niektorom kontexte by sa tieto slová dali vykladať ako príkaz,“ pokúsil sa ďalej povedať Honold.

„Ale v tomto kontexte, kde FDA jednoducho použila tieto slová v podobe vtipného tweetu, ktorý bol pripojený k odkazu na informačný článok, tieto vyhlásenia nedosiahli úroveň príkazu.“

 

Autor: Ethan Huff, naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Pin It