S narastajúcim vystavením elektromagnetickému žiareniu je na vzostupe aj „mikrovlnný syndróm“

(Lance D. Johnson, Natural News) Rýchly rozvoj 5G a bezdrôtových technológií znásobil počet vysielačov, ktoré vyžarujú elektromagnetické žiarenie. Ľudia sú vystavení elektromagnetickým poliam (EMF) viac ako kedykoľvek predtým a ich účinkom na zdravie ešte len začíname rozumieť.

Táto nová éra vysokorýchlostného bezdrôtového pripojenia, inteligentných zariadení, digitálnych inteligentných meračov a zberu údajov spôsobuje novú vlnu chorôb klasifikovaných ako „mikrovlnný syndróm“.

Americká vesmírna agentúra NASA už desaťročia varuje pred nepriaznivými účinkami mikrovlnného žiarenia. V roku 1971 Naval Medical Research Institute zverejnil svoje zistenia o jeho negatívnych účinkoch.

Zdravotné problémy z EMF zahŕňajú, ale nie sú obmedzené na: nespavosť, zrýchlený tep, všeobecnú nevoľnosť, zvonenie v ušiach, bzučanie v hlave spolu s bolesťami hlavy, závratmi a plne rozvinutými migrénami.

Nárast EMF a deštrukcia našej neurológie a bunkového zdravia

Dnes žijeme v prostredí nepretržitého EMF znečistenia s vežami mobilných telefónov, Wi-Fi modemami, telefónmi, tabletmi, inteligentnými nositeľnými zariadeniami a inteligentnými domácimi spotrebičmi, ktoré nepretržite vyžarujú mikrovlnné žiarenie 24 hodín denne, 365 dní v roku.

Niektorí ľudia sú citlivejší na mikrovlnné žiarenie ako iní, ale realita je taká, že tak či onak sa tohto experimentu zúčastňujeme všetci.

Profesor Martin z Washingtonskej štátnej univerzity rozsiahlo študoval účinky elektromagnetických polí s nízkou intenzitou vo frekvenčnom pásme mikrovĺn na ľudské telo.

Biologické účinky zahŕňajú až štyridsať rôznych neuropsychiatrických zmien ovplyvňujúcich štruktúru mozgu, mozgové funkcie, psychologické reakcie a správanie. Problémy zahŕňajú aj osem rôznych hormonálnych účinkov, od hypertyreózy (zvýšenej funkcie štítnej žľazy) až po dysfunkciu hypofýzy v mozgu.

EMF môžu tiež znížiť srdcovú aktivitu a zmeniť srdcový rytmus. Žiarenie môže spôsobiť histologické zmeny v semenníkoch a iniciovať chromozomálne zlomy či dokonca aj úplnú bunkovú smrť. Stručne povedané, EMF ničia samotnú podstatu života samotného.

Populačné prieskumy naznačujú, že viac ako 13,3% ľudí má určitú formu citlivosti na EMF. V prípade Courtney Gilardiovej, desaťročného dievčaťa z Pittsfieldu v štáte Massachusetts, sa jej zdravie náhle zhoršilo po tom, čo bola v 150 metrovej vzdialenosti od jej domu nainštalovaná veža vysielača 5G.

Hneď po osadení veže začala mať Courtney problémy so spánkom, bolesti hlavy, závraty a hučanie v hlave. Jej rodina uviedla, že zdravotné problémy sa zmenili na rýchly srdcový tep, nespavosť a migrény. Nakoniec jej diagnostikovali mikrovlnný syndróm a povedali jej, aby sa držala ďalej od 5G veží.

 

Problém bol ale v tom, že to nemala pod kontrolou, pretože veža 5G bola nainštalovaná tesne pred jej domom.

Ostatné dcéry pani Gilardiovej tiež začali chorľavieť, zle spali a uprostred noci zvracali. Iní obyvatelia štvrte často pociťovali nevoľnosť, nespavosť a bolesti hlavy. Pani Gilardiová sa nakoniec musela odsťahovať, aby sa jej dcéry mohli zotaviť.

 

Priemyselné normy pre vystavenie elektromagnetickému žiareniu sú na smiech

David Carpenter, profesor environmentálnych vied o zdraví na Fakulte verejného zdravia Univerzity v Albany, skúmal účinky EMF na zdravie. Vo svojej správe o bioiniciatíve odhalil, že nepriaznivé biologické reakcie sa môžu začať vyskytovať už pri úrovniach žiarenia, ktoré sú v rámci priemyselných noriem.

Priemysel stanovil štandard 1,6 Wattu na kilogram, ale u niektorých ľudí môže táto úroveň žiarenia narúšať ich neurologické funkcie, spôsobiť poškodenie DNA a ohroziť prežitie ich buniek.

Je to preto, že priemyselný štandard sa zaoberá iba tepelnými účinkami mikrovlnného žiarenia.

Netepelné účinky EMF žiarenia sú skutočné a priemysel ich často ignoruje. Štúdie ukazujú, že už 0,00034 mikrowattov netepelného EMF žiarenia cez mobilné telefóny dokáže znížiť počet spermií. A aj menšia expozícia ako táto môže spôsobiť zmeny v génoch.

Neurologické účinky EMF sú bežnejšie u jedincov, ktorí už trpia neurologickými alebo imunitu ohrozujúcimi stavmi, ako je roztrúsená skleróza, Parkinsonova choroba, lymská borelióza atď.

Jedinci, ktorí zápasia s chronickou únavou, alergiami na plesne a viacnásobnou citlivosťou na chemikálie, sú najviac ohrození EMF žiarením.

Viac informácií o tejto téme nájdete na stránke Radiation.News.

 

Autor: Lance D. Johnson, naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Pin It