Tel:+421 903 721 281, mail:datacenter@datacenter.sk

Umelá inteligencia, snímače tvárí, rozšírená realita a ďalšie veci ukazujú, že dystopická budúcnosť je už tu

(Ethan Huff, Natural News) Ľudia často hovoria, že ak sa neurobí niečo, aby sa to zastavilo, svet sa niekedy v budúcnosti stane dystopickou nočnou morou. Realita je však taká, že v dystopickej budúcnosti už žijeme.

Len za posledných niekoľko rokov sa pokroky vo veciach, ako je umelá inteligencia, bezhotovostné platobné systémy, rozšírená realita a ďalšie, udiali tak rýchlo, že sa dá povedať, že práve teraz na v dystópii nachádzame – hoci veľa vecí nás ešte len čaká.

Pokiaľ to nejaká udalosť čiernej labute (udalosť, ktorá mení dejiny) okamžite nezastaví, tak dystopická budúcnosť sa rýchlo stane dystopickou prítomnosťou.

Vezmite si napríklad skenovanie dlane. Platenie za jedlo a iné tovary šmahom ruky či naskenovaním tváre namiesto hotovosti alebo platby kartou bývalo futuristickým konceptom z Knihy zjavenia.

Niektoré obchody, hlavne v USA a Číne to však už využívajú, vrátane Whole Foods Market a jej materskej spoločnosti Amazon v predajniach Amazon Fresh.

„Systém na rozpoznávanie dlaní funguje tak, že prepája informácie o platbe používateľa s jeho jedinečným odtlačkom dlane,“ vysvetľuje pertál The Exposé z Veľkej Británie.

„Ak ste členom Amazon Prime, môžete ho tiež prepojiť so svojím účtom Prime – už nemusíte tápať v aplikácii Amazonu a hľadať kód v obchode.

V obchodoch Whole Foods stačí prejsť dlaňou nad čítačkou, keď ste pripravení zaplatiť, a systém nájde váš účet Prime, uplatní prípadné zľavy a stiahne sumu z vašej kreditnej karty, ktorú ste zaregistrovali v účte.“

(Súvisiace: Technologickí giganti v súčasnosti pracujú na vymazaní belochov a ich histórie z internetu.)

Keď sa realita stane videohrou

A čo systémy rozpoznávania tváre? Na nedávnom stretnutí dystopických globalistických lídrov G20 v Brazílii bol každý účastník nútený „prejsť biometrickým overovacím procesom skenovaním svojich tvárí pomocou stojanových zariadení Serpro“.

Serpro je mimochodom brazílska vládna agentúra na spracovanie údajov, ktorá plánuje rozšŕiť rozpoznávanie tváre po celej krajine. Aby ste mohli v blízkej budúcnosti nakupovať a predávať, pravdepodobne budete musieť podstúpiť skenovanie tváre a platiť skôr pohybom ruky ako hotovosťou alebo kartou.

 

„Ak sa im podarí zaviesť túto technológiu do dostatočného počtu obchodov, nevyhnutne si ju osvojí čoraz viac inštitúcií,“ varuje portál The Exposé .

„No a potom sa jedného dňa možno zobudíte a zistíte, že si neviete nájsť prácu, otvoriť si bankový účet alebo nakúpiť potraviny bez toho, aby ste si nechali naskenovať tvár – čo budete robiť potom?“

Spoločnosť Apple práve vydala svoj neslávne známy headset (prilbu) s rozšírenou realitou Apple Vision Pro, ktorý neustále „dopĺňa realitu“, vďaka čomu je každodenný život viac videohrou než skutočnou realitou. Bude to dobre ladiť s platobnými systémami na rozpoznávanie tváre a skenovanie dlaní.

„Apple tvrdí, že Vision Pro, ktorého cena začína na 3 499 amerických dolároch (3200 eur), je začiatkom niečoho, čo sa nazýva „priestorové výpočty“ – je to v podstate spúšťanie aplikácií všade okolo vás,“ vysvetľuje portál The Exposé .

„A reklamy spoločnosti na tento svoj výrobok ešte viac tlačia na ľudí zobrazovaním ostatných ľudí, ako neustále nosia Vision Pro. V práci, pri praní či pri hraní sa so svojimi deťmi! Ambícia je obrovská: vrstviť aplikácie a informácie ponad skutočný svet – na rozšírenie reality.“

Potom je tu nový čip mozgového implantátu Neuralink od Elona Muska, ktorý má premeniť ľudí na transhumanistických hybridných robotov.

Z nejakého dôvodu veľa konzervatívcov miluje Muska, pretože na svojej sociálnej sieti X (bývalý Twitter) hovorí veľa vecí, ktoré konzervatívci chcú počuť. V skutočnosti ale tomuto chlapovi ide o zničenie ľudstva a premenu všetkých ľudí na hybridné počítače.

Ľudský život je posvätný, rovnako ako prírodný svet okolo nás, no Musk a jemu podobní ho chcú zničiť „rozšírením“ alebo „hybridizáciou“, vrátane spojenia ľudí s počítačmi.

Povedzte tomuto svetu rázne nie, ako raz povedala zosnulá Nancy Reaganová.

 

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net