Tel:+421 903 721 281, mail:datacenter@datacenter.sk

Špičkoví klimatológovia priznali, že dostali príkaz utajiť, že teploty na Zemi sa už 15 rokov nezvýšili

 

(Ethan Huff, Natural News) Za posledných šesť rokov Medzivládny panel OSN pre zmenu klímy (IPCC) usilovne zostavoval autoritatívnu správu o plnom rozsahu globálneho otepľovania spôsobeného človekom.

Podľa úniku informácií sa však globálne teploty za posledných 15 rokov očividne vôbec nezvýšili.

Stovky vážených vedcov, ktorí pracovali na správe, potvrdili, že rok 1998 je stále najteplejším rokom v histórii. Odvtedy teploty buď vo všeobecnosti zostali rovnaké, alebo klesali. Tento fakt spôsobil veľké trhliny v oficiálnom vládnom príbehu o globálnom otepľovaní.

Politici, ktorí získali uniknutú kópiu správy, sa teraz snažia zakryť skutočnosť, že na základe jej zistení je klimatická zmena spôsobená človekom jednoducho podvod. A keď sa pravda dostane na povrch, potom bude tiež jasné, že všetky „zelené“ opatrenia vlád sú tiež podvod a slúžia len ako prostriedok na totálne uchopenie moci.

(Súvisiace: Niektoré školy sa uchyľujú k terorizovaniu študentov strachom, aby ich naverbovali do klimatického kultu.)

Politici požadujú vymazanie všetkých zmienok o „spomalení“ otepľovania

Agentúra Associated Press (AP) získala o tejto záležitosti uniknuté dokumenty, ktoré dokazujú, že politický establišment v celom západnom svete je zo zistení správy vydesený.

Niektorí dokonca žiadajú, aby boli časti správy zredigované alebo vymazané a aby pravda zostala skrytá. Ak by svet totiž zistil, že globálne otepľovanie a klimatické zmeny sú podvod, mohlo by to viesť k masívnej vzbure proti vládam za to, že klamú o stave planéty.

Nemeckí lídri požadujú, aby sa protichodné údaje zo správy jednoducho vymazali.

Maďarskí lídri sa zasa obávajú, že zverejnenie informácií poskytne muníciu pre „popieračov klimatickej zmeny“, ktorí teraz začnú ostatným tvrdiť že „vidíte, my sme vám to hovorili od samého začiatku“.

Belgickí lídri namietajú proti použitiu roku 1998 ako východiskového roku pre štatistiky, pretože ide o najteplejší rok v histórii. Aby údaje vyzerali pre nich lepšie, belgickí lídri chcú, aby sa za počiatok bral rok 1999 alebo 2000, keď boli teploty nižšie.

Vedúci predstavitelia v Spojených štátoch amerických sa rozhodli naliehať na autorov správy, aby ju vysvetlili pomocou „hlavnej hypotézy“ medzi klimatickými vedcami, a to, že zemeguľa sa stále otepľuje, no všetko prebytočné teplo absorbujú oceány.

 

Naposledy IPCC zverejnil „hodnotiacu správu“ v roku 2007, keď organizácia nepravdivo tvrdila, že Himaláje sa roztopia do roku 2035.

Kontroverzia okolo tohto tvrdenia by sa dala nazvať „Climategate“, keďže sa neskôr ukázalo, že vedci v uvedenej správe manipulovali s údajmi, aby to celé znelo presvedčivejšie.

Prvý návrh novej správy bol poskytnutý vládam v júni 2023, čo vyvolalo stovky námietok. Všetky zúčastnené vlády sa čoskoro stretnú vo švédskom Štokholme, aby prediskutovali akékoľvek zmeny, ktoré chcú urobiť.

Bez ohľadu na to, ako sa to pokúsia prekrútiť, správa pravdepodobne ukáže, že rýchlosť otepľovania medzi rokmi 1998 a 2012 bola len asi polovičná v porovnaní s priemernou rýchlosťou od roku 1952.

To je spôsobené prirodzenými variáciami, ako sú oceánske cykly El Niño a La Niña, ako aj ochladzujúci efekt sopiek (sopečného popola v atmosfére odrážajúcom slnečné lúče).

V snahe vysvetliť, čo údaje naozaj ukazujú, nemecký klimatický vedec Stefan Rahmstorf povedal, že je možné, že autori správy boli pod tlakom vysvetliť spomalenie globálneho otepľovania a „verejnú diskusiu“, ktorá tento problém obklopuje.

„Toto je vyvrcholenie štvorročnej práce stoviek vedcov, kde vlády dostanú šancu zabezpečiť, aby zhrnutie správy bolo pre politikov jasné a výstižné v ich dialógu s vedcami, ktorí správu napísali. Budú mať možnosť nastoliť akékoľvek témy, o ktorých si myslia, že by mali byť zdôraznené,“ povedal Jonathan Lynn, hovorca IPCC.

Záver

Klimatické zmeny spôsobené človekom sú podvod.

Viac informácií o tejto téme sa dozviete na stránke Climate.news.

 Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net