Veľká štúdia presvedčivo preukázala súvislosť medzi používaním mobilov a rakovinou mozgu
(Sean Adl-Tabatabai, The People’s Voice) Nová veľká štúdia našla presvedčivé dôkazy spájajúce dlhodobé používanie mobilných telefónov so zhubnými nádormi mozgu – meningiómom a gliómom na tej strane hlavy, kde boli telefóny držané.
Podľa juhokórejských vedcov, ktorí analyzovali 24 štúdií a svoju správu zverejnili v odbornom časopise Environmental Health, sa ľudia používajúci mobilné telefóny vystavujú väčšiemu riziku rozvoja rakoviny mozgu.
„Juhokórejská štúdia skúmala 7 meta-analýz publikovaných od roku 2016, ktoré spájajú žiarenie mobilných telefónov s vyšším rizikom rakoviny mozgu,“ uvádza Dr. Joel Moskowitz na svojej webovej stránke.
Dr. Moskowitz, ktorý vedie Centrum pre zdravie rodiny a komunity na Kalifornskej univerzite v Berkeley, vykonáva a publikuje výskum o bezdrôtových technológiách a verejnom zdraví už od roku 2009.
„Týchto sedem meta-analytických štúdií, ktoré boli posúdené odborníkmi, je v rozpore so závermi nedávneho systematického prehľadu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO),“ povedal Moskowitz a dodal, že existujú dôkazy o tom, že WHO vyberala výskumníkov na vykonanie štúdie zo zaujatého telekomunikačného priemyslu.
Dr. Lennart Hardell, popredný vedec, ktorý objavil súvislosť medzi používaním mobilných telefónov a gliómami, s Dr. Moskowitzom súhlasí.
WHO vydala podvodnú štúdiu od zaujatých vedcov
Dr. Hardell v rozhovore pre portál The Defender uviedol, že je „zarážajúce“, že juhokórejskí vedci dospeli k záveru, ktorý je v priamom rozpore so zisteniami autorov štúdie WHO.
„Autori štúdie WHO by mali byť zodpovední za svoje podvodné správanie poškodzujúce ľudské zdravie a životné prostredie.
Ich nedostatok etických princípov vo vede dáva „zelenú kartu“ na zavedenie tejto technológie – a obeťou je dezinformovaný laik,“ hovorí Dr. Hardell, onkológ a epidemiológ z Environment and Cancer Research Foundation (Nadácie pre životné prostredie a výskum rakoviny), ktorý je zároveň autorom viac ako 350 článkov, z ktorých takmer 60 sa zaoberá bezdrôtovým žiarením.
Štúdia WHO tvrdí, že medzi používaním mobilných telefónov a rakovinou mozgu nie je žiadna súvislosť.
Prehľad výskumu, ktorý si objednala WHO a ktorý bol nedávno publikovaný v časopise Environment International, skúmal 63 štúdií dokončených v rokoch 1994 až 2022, ako aj ľudí v 22 krajinách. Tieto štúdie hodnotilo 11 výskumníkov z deviatich krajín.
Výskumníci skúmali účinky rádiových frekvencií z mobilných telefónov, základňových staníc, vysielačov a expozície žiareniu pri práci.
Zamerali sa na rakovinu mozgu dospelých a detí, vrátane rakoviny hypofýzy a slinných žliaz. Myslelo sa aj na hrozbu leukémie.
Výskumníci najatí WHO uviedli, že napriek obrovskému nárastu používania bezdrôtových technológií v posledných dvoch desaťročiach nedošlo k ekvivalentnému nárastu rakoviny mozgu.
Ďalej dodali, že hodnotenie rizika zahŕňa ľudí, ktorí opakovane telefonujú s dlhými časmi hovorov, a tých, ktorí používajú mobilné zariadenia viac ako desať rokov.
Nádory hlavy neustále pribúdajú
Juhokórejská štúdia bola zverejnená v nadväznosti na nedávne zdravotné údaje z Dánska, ktoré odhalili, že nádory centrálneho nervového systému spolu s nádormi mozgu pribúdajú.
„Dánsko je známe vynikajúcim sledovaním prípadov rakoviny a je znepokojujúce, keď ich údaje ukazujú jasný nárast,“ povedala Mona Nilssonová, spoluzakladateľka a riaditeľka Švédskej nadácie pre ochranu pred žiarením.
Dánsky register rakoviny zverejnil svoju správu o počte aktuálnych prípadov rakoviny v Dánsku dňa 30. septembra 2024.
Autor: Sean Adl-Tabatabai, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net