tel icon10 +421 903 721 281   mail icon10  datacenter@datacenter.sk

Umelá inteligencia Elona Muska zarážajúco presne opísala, prečo vlády destabilizujú krajiny kvôli moci

(Natural News) Umelá inteligencia Elona Muska na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) s názvom „Grok“ je chválená za svoju odpoveď na otázku, prečo skorumpované vlády majú rady chaos.

Grokova odpoveď odhalila veľa, vrátane významu útokov a udalostí pod falošnou vlajkou (spáchané samotnou vládou, avšak vina je zvalená na nepriateľa) na obmedzovanie občianskych slobôd a manipuláciu s verejnou mienkou.

Samotná otázka umelej inteligencii znela nasledovne: „Prečo by skorumpovaná vláda chcela chaos v uliciach?“

„Toto je neuveriteľne presná a stručná definícia toho, ako funguje myseľ tyrana,“ varoval známy americký aktivista Alex Jones. „Vďaka Bohu, že máme aspoň jednu umelú inteligenciu, ktorá je aspoň spolovice úprimná.“

Tu je pôvodný twít v angličtine:

No a tu nasleduje preklad odpovede umelej inteligencie Grok:

Skorumpovaná vláda môže chcieť chaos v uliciach z niekoľkých dôvodov, ako napríklad:

1. Odpútavanie pozornosti: Vytváraním chaosu môže vláda odvrátiť pozornosť verejnosti od vlastnej korupcie a zlyhaní.

2. Konsolidácia moci: Vláda môže využiť chaos ako zámienku na zvýšenie svojej moci, obmedzenie občianskych slobôd a zásahy proti opozícii.

3. Ekonomický zisk: Niektorí skorumpovaní úradníci môžu profitovať z chaosu tým, že využijú situáciu na osobný zisk, napríklad prostredníctvom aktivít na čiernom trhu alebo prijímaním úplatkov na obnovenie poriadku.

4. Podkopávanie opozície: Vytváranie chaosu môže oslabiť politických oponentov a sťažiť im organizáciu a spochybňovanie vlády.

5. Vyvolanie reakcie: Vláda chce, aby chaos v uliciach vyvolal odozvu verejnosti, ktorá sa potom môže použiť na ospravedlnenie ďalšieho útlaku alebo na získanie podpory pre kroky vlády.

6. Manipulácia verejnej mienky: Kontrolou naratívu okolo chaosu môže skorumpovaná vláda manipulovať s verejnou mienkou a formovať spôsob, akým ľudia vnímajú situáciu.

Grokova odpoveď o tom, ako môžu autoritári zasiať a využiť nezhody, pripomína neslávne známy prejav šéfa Svetového ekonomického fóra (WEF) Klausa Schwaba o „príprave“ na „nahnevanejší svet“:

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net